Tel.: +421 918 417 487
Nákupný košík 0,00 €

Časté otázky

Aký je termín dodania tovaru?

Termín dodania je zväčša na druhý pracovný deň, týka sa to objednávok prijatých do 12.00. Všetky objednávky sa snažíme odoslať ešte v ten istý deň ako boli prijaté.

Sú možné individuálne/množstevné ceny so zľavou?

Samozrejme sú možné vernostné a množstevné zľavy. Pri takejto požiadavke nás prosím kontaktujte emailom alebo telefonicky, ku každej požiadavke pristupujeme individuálne k obojstrannej spokojnosti.

Aká je záručná doba?

Záručná doba na nový tovar je 24 mesiacov, ktorá plynie od prevzatia tovaru kupujúcim. Záručná doba na použitý tovar je 12 mesiacov. Záručnú doba na služby (oprava alebo úprava veci) je 3 mesiace. Záručná doba na zhotovenie veci na zákazku je 3 mesiace. Ak je na predávanej veci, jej obale alebo návode k nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, záručná doba neskončí pred uplynutím tejto lehoty. Reklamáciu na veci, ktoré sa rýchlo kazia, musí kupujúci uplatniť najneskôr v deň nasledujúci po kúpe. Záručná doba pre kupujúceho, ktorý nie je spotrebiteľom, je 12 mesiacov.
Predávajúci poskytuje predĺženú záruku na rozkladaciu konštrukciu značky EXPODOM s dobou trvania 36 mesiacov spotrebiteľom, ktorí si kúpili nový výrobok v čase od 20.2.2020 do odvolania. Predĺžená záruka začína plynúť dňom bezprostredne nasledujúcim po skončení zákonnej 24 mesačnej záručnej doby. Predĺženú záruku je možné poskytnúť iba spotrebiteľovi (teda nie iným konečným kupujúcim). Predávajúci poskytuje predĺženú záruku v rozsahu, ako v prípade zákonnej záručnej doby.

Kde si môžem tovar prebrať osobne, alebo vyskúšať?

Tovar si môžete pozrieť, vyskúšať a osobne prevziať na našom odbernom mieste v Liptovskom Mikuláši ul. kpt. Nálepku 12, po dohode aj cez víkend. Odporúčame sa dohodnúť vopred na tel. +421 918 417 487.

Je strešná plachta nepremokavá?

Strešná plachta je samozrejme nepremokavá. Z vnútornej strany je pogumovaná a z vonkajšej strany je textilná.

Zmestí sa stan do osobného auta?

Celková dĺžka zloženého stanu je 1,5metra, zmestí sa tak aj do kufra menšieho osobného auta. Treba však rátať so sklopením zadných sedadiel.

Dokáže stan postaviť aj jedna osoba?

Pri menších rozmeroch (2x2, 2x3, 3x3) zvládne stan poskladať aj jedna osoba. Postavenie stanu ale bude náročnejšie na čas. My však odporúčame, aby stan stavali 2 osoby. Nedochádza tak neštandardnému namáhaniu konštrukcie a tým aj k skracovaní jeho životnosti.

Existuje univerzálne kotvenie aj na betón a aj na trávu?

Vodné záťaže sú univerzálne kotvenie, ktorým ukotvíte stan na všetkých povrchoch. Či už sa jedná o betón, zámkovú dlažbu, trávu alebo piesok.

Môžem si kúpiť strešnú plachtu inej farby ako bočné plachty?

Farebné prevedenie stanu si viete kombinovať podľa Vašich požiadaviek. Nie je podmienka zakúpiť stan len v jednej farbe. Strecha a dokonca aj každá bočná plachty môže byť v inej farbe.

Potrebujem náhradnú nohu, ale stan som nekupoval/a u vás.

Na 90% párty stanov sú náhradné diely zameniteľné, potrebujeme ale poznať rozmer profilu a výšku nohy. Najlepšie je poslať nám fotografiu do emailu. V najhoršom prípade, ak by Vám náhradný diel nepasoval, vrátite nám ho v ochrannej 14 dňovej lehote.

Dostal som poškodený tovar, ako postupovať?

V čo najkratšom čase nás kontaktuje telefonicky / mailom, aby sme mohli problém vyriešiť k Vašej spokojnosti. Takéto situácie riešimé málo, ale rýchlo. Zväčša do dvoch dní máte poškodený tovar vymenený.

Aká je najvyššia podchodzia výška stanu?

Rozpätie nastavenia výšky stanu je 1,75m, 1,85m,1,95, 2,05m, Ak potrebujete stan s vyššou podchodziou výškou, v ponuké máme hexagonové stany.

Aká je najvyššia podchodzia výška hexagonového stanu?

Rozpätie nastavenia podchodnej výšky stanu je 1,9m až 2,2m.

Aká je gramáž strešnej plachty 800D?

Gramáž strešnej plachty je 339gr/m2

Je možné tovar vyzdvihnúť aj v sobotu?

Áno, tovar si viete vyzdvihnúť aj počas víkendov a sviatkov. Je potrebné sa ale vopred telefonicky dohodnúť na tel. +421 918 417 487.

Je potrebné strechu z konštrukcie stanu dávať preč po každom použití stanu?

Nie je to potrebné, strecha môže ostať na konštrukcii, nemusí sa skladať. Pri dlhšom uskladnení odporúčame strechu ale dobre vysušiť, zabránite tak je poškodeniu a prípadnému splesneniu.

Náhradné diely sú dostupné stále skladom?

Ano, pre svojích zákazníkov máme náhradné diely vždy skladom. Aj pre produkty, ktoré už nepredávame.

Da sá stan potlačiť reklamou?

Samozrejme, stany vieme potlačiť viacerými technikami. Závisí od klientových požiadaviek. Spolupracujeme s viacerými partnerskými tlačiarňami, dokážeme tak potlačiť stan nielen jednoduchým textom a logom, ale aj veľkoformátovo a plnofarebne. Všetky techniky potlače sú farebne stále.

Ako mi bude stan doručený?

Stan príde v jednom balíku. Konštrukcia stanu je zabalená v krabici, strešná a bočné plachty sú k nej pribalené. Strešnú plachtu treba nasadiť podľa návodu. Bočné plachty sa upevňujú jednoducho suchým zipsom na strechu stanu. Pri rozbalovaní stanu nepoužívajte ostré predmety, aby ste nepoškodili strešnú plachtu.

Prečo sú hexa stany drahšie?

Hexa stan patrí do profi stanov. Tieto stany majú vysokú životnosť a odolnosť. Profily sú z hrubostenného hliníkového profilu, ktorý šesťuholníkový tvar. Strecha a bočné plachty sú z kvalitného nepremokavého materiálu s vyššou gramážou. Stan sa predáva ako set s príslušenstvom.

Môžem nahradiť hliníkovú konštrukciu oceľovou? Bude mi pasovať strecha a bočné plachty?

Pokiaľ ste mali klasický hliníkový stan s rozmerom nohy 30x30mm, tak Vám oceľová konštrukcia pasovať bude. Pokiaľ ste ale mali hliníkový hexagon, kde je šesťuholníková noha, oceľová konštrukcia Vám pasovať nebude.

Sme obec a faktúru potrebujeme zaplatiť až po prebratí tovaru. Je to možné?

Na základe záväznej objednávky tovar vieme poslať obciam a spoločnostiam bez platby vopred. Splatnosť faktúry je 14 dní. Ku každej takejto požiadavke pristupujeme individuálne.

Môžete potlačiť aj tašku na stan?

Momentálne bohužiaľ nevieme na tašku robiť potlač, nakoľko sú tam zipsy a viackrát prešívaný materiál.

Sú stany a tlačové farby odolné voči UV žiareniu?

Farby stanu a tlače sú farebne stále.

Koľko snehu udrží strecha stanu?

Rozkladací stan nie je konštrukčne riešený na veľké zaťaženie strechy, takže usadený sneh treba pravidelne zo strechy odpratávať.

Potrebujem k postaveniu stanu nejaké náradie?

Nie. Nožnicové stany využívajú nožnicový systém, takže k postaveniu stanu nie je potrebné žiadne náradie.

Aká konštrukcia je odolnejšia proti vetru. Hliníková, alebo oceľová? A dá sa definovať záťaž pri vetre v km/h ?

Odolnosť proti vetru závisí hladne od ukotvenia konštrukcie stanu. Pri oceľovej a hliníkovej konštrukcii je odolnosť proti vetru do 30km/hod, kedy už meteorológovia dávajú výstrahy. Pri hexagonových typoch konštrukcie je odolnosť vetra až do 70km/hod.

Aký je rozmer tašky na stan?

V ponuke máme viacej rozmerov tašiek. Tašky sú prevažne určené pre naše tipy stanov. Ak potrebujete kúpiť tašku na stan, ktorý ste nekúpili u nás, pošlite nám emailom rozmer stanu, na ktorý potrebujete tašku. Nájdeme tak rýchlejšie vhodné riešenie.

Mám konštrukciu od iného výrobcu, bude mi pasovať Vaša strecha?

Odporúčame  Vám pred kúpou strechy Vašu starú strechu premerať. Na 99% by pasovať mala, ale sú niektoré atypické stany, kde môže byť problém.  Nielen v obvode stanu ale aj v rozmere výsuvnej tyčky. Strecha sa tak viac napne a môže dôjsť k jej poškodeniu.

Môžem použiť sieťku proti komárom na všetky strany stanu?

Moskytiera je dostupná vo veľkostiach 3m, 4,5m a 6m. Môžete ju použiť na všetky dané rozmery stanov ako aj kombinovať podľa Vášho želania s bočnými stenami. Je možné ju upevniť na akúkoľvek stranu stanu o tomto rozmere.

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? Napíšte nám