Kotvenie stanov

Naše párty stany majú veternú odolnosť do 30km/hod v nárazoch. Pre prípad takto silného vetra vydávajú meteorológovia výstrahu pre silný vietor. Preto z tohto dôvodu doporučujeme aby ste stany nestavali. 

Občas sa môže stať, že príde prekvapivý veterný poryv. Pokiaľ je to možné stavajte stany s “rozumom”, ideálne do závetria napríklad k budove, pomôžete práve pri takomto prekvapivom jave znížiť riziko poškodenia. 

Správne používanie party stanov vyžaduje, aby boli stany ukotvené.
Kotvenie je špecifické pre každý povrch. 

Kotvenie do zeme
Pri mäkkých podkladoch (zem, sneh, ...) používame kotvenie pomocou gurtne. Tu je potrebné aby ste natĺkli kotviaci kolík do zeme a prichytili gurtnu o stan. Najlacnejším a veľmi funkčných riešením je roxor, ktorý Vám odpília v stavebninách (Náklady max 5EUR)

Kotvenie pri pevných povrchoch
Pre povrchy ako asfalt, betón či zámková dlažba doporučujeme kotvenie praktickou "vodnou záťažou", ktorá po naplnení vodou váži 10kg. Vodná záťaž nepreťažuje Vaše auto ako betónové či oceľové závažia, keďže je možné ju vypustiť. Tiež sa vyhnete rozsypaným zrnkám piesku ako je to u pieskových vrecúšok, ktoré časom pod nátlakom piesku povolia a roztrhnú sa. Toto kotvenie doporučujeme posilniť pokiaľ to priestor dovolí ešte o vyššie spomínané "kotvenie gurtňou" kde nahradíte kolík napríklad existujúcim stromom.